تبلیغات
    Loading by : ** ERFAN **

مدرسه هوشمند - مدارس هوشمند ضرورتی انكارناپذیر

تبلیغات

آمار سایت

تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروزرسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید در :
» کاربر: Admin

این وبلاگ را صفحه خانگی خود كن ! به مدیر وبلاگ ایمیل بزنید ! ذخیره كردن صفحه! اضافه کردن این وبلاگ به علاقه مندیها! لینک RSS

site map site map ror html site map
Add to Technorati

برای تبادل لینک اول ما را لینک کنید سپس از قسمت نظرات علام کنید.

مدارس هوشمند ضرورتی انكارناپذیر

نوشته شده توسط : سید عرفان موسوی

مدارس هوشمند ضرورتی انكارناپذیر

تحولات در عصر اطلاعات هیچ سیستم و روشی را مستثنی نمی‌كند. از جمله آموزش و پرورش قرن بیست و یكم تعلیم و تربیت كه در واقع راس هرم توسعه هر جامعه‌ای است.
مدار پیشرفت جوامع امروزی وابسته به آموزش و پرورش است. اگر نظام تعلیم و تربیت خود را با بحث‌های صرف نظری مشغول سازد و با روش‌های ناكارآمد و قدیمی راه خود را ادامه دهد یقینا همه ابعاد جامعه با ركود فراگیر روبرو خواهد شد.
آیا در جهانی كه امروز عمر بحث‌های علمی و نظریه‌های آن به نسبت گذشته كوتاهتر و بسیار سریع دچار تغییر می‌گردد روا است با همان روش‌های قدیم دستگاه عظیم آموزش و پرورش هدایت و راهبری شود؟ آیا ابزار و ساز و كار دوران به سر آمده می‌تواند آموزش و پرورش پویا را یاری رساند؟ آیا اهداف جهان مدرن با ابزار و امكانات غیرمدرن قابل حصول است؟
باید مدارس امروز برای عصر اطلاعات طراحی شود. چنین ایده‌ای ویژگی‌های خود را دارد یكی از ویژگی‌های آن چند رسانه‌ای كردن مدارس است. در حال حاضر معلم محوری جای همه رسانه‌های مورد نیاز را گرفته است به روز كردن مدارس می‌طلبد فكر كردن، خلاقیت و اهمیت دادن به توانایی‌های دانش‌آموزان مورد توجه قرار گیرد


بر گرفته از http://bamdadeparsi.ir